Morava se povedla!

S naší karavanou jsme byli na okruhu v Mostě, domácím okruhem je Sosnová, jednou jsme vyrazili do Písku a už máme za sebou také zahraniční štaci v Polsku. Chyběla nám pouze Morava, ale to jsme právě změnili. Akce v Brně stála opravdu za to.

Už dva roky pořádáme akce pro nadšence do aut a hlavně blázny, kteří umí pořádně „sypat“. Celou dobu jsme však zůstávali v Čechách, ale pořád jsme také zkoumali možnosti vyrazit na Moravu. Fanoušky máme všude a dlouho jsme hledali správnou variantu okruhu, kde budeme mít “volné” ruce. Nakonec se nám povedlo domluvit s autodromem Brno, aby naši zběsilou smečku vypustili na polygon bezpečné jízdy, který sídlí v areálu velkého okruhu. Byla to pro nás velká neznámá. Nikdo z nás tam nebyl, ale viděli jsme videa z testování od kluků z garáže a polygon sliboval kvalitní jízdní zážitky. Zvláště, když jsme dostali zelenou pro jízdu bokem.

Domluvili jsme termín a spustili rezervační systém. I přes všední den se začalo utvářet hezké startovní pole. Nejvíce nás těšilo, že se hlásilo hodně nováčků a nechyběly ani naše stálice. Když jsme dorazili na polygon, zavládla velká radost. Převýšení, esíčka, přehazováky, rovinky. Trať, kterou jsme namotali, byla skvostná. Okamžitě to potvrzovaly úsměvy všech, co dorazili a objeli první kola. Počasí nám přálo, protože několikrát za odpoledne se střídalo sluníčko s deštěm, takže jsme měli všechno, aniž bychom museli využít tradiční skrápění. Zadokolky si stejně jako čtyřkolky užily jízdy bokem na suché i mokré trati, předokolky na druhou stranu pilovaly čistou stopu a jemnost ovládání. V tuhle chvíli můžeme akci na polygonu v Brně považovat za nejlepší, kterou jsme v letošním roce pořádali. Potěšila nás také jedna návštěva ze Slovenska. Svoji krásnou BMW M3 E46 přijel povodit náš kamarád novinář Juraj Hrivňák. Kromě toho se nám ukázala smečka Subaru Impreza STI a BRZ, nechyběla Alpina A110, Jaguar Project 7, Dodche Challenger SRT, BMW M3 E92, Škoda Felicia, Hyundai i30 N nebo také dvě elektrické Tesly, BMW M4, Mazdy MX-5, český lehký roadster Sigma TN, Nissan 350Z i Porsche Boxster.

Brno se povedlo a jsme přesvědčeni, že se sem určitě vrátíme. Reakce nás opět utvrdily, že jdeme správnou cestou, že vás naše akce baví a pomaličku se tvoří neskutečná parta opravdových bláznů do aut. Teď nás opět čeká akce v Sosnové a potom jedeme znovu do Polska.